Як наживаються на дорогах Сумщини

Про те, як заробляють на дорогах Сумщини, ми писали та показували у 2021 році багато разів.

А саме про схеми отримання тендерів певними організаціями, у тому числі із сумнівною правовою репутацією. Цього року ми плануємо показати вам ще більше та детальніше, а також подивимося на стан доріг у Сумській області, які були зроблені 1-2 роки тому.

Але поки що нагадаємо про те, що на Сумщині всі дорожні тендери за програмою «Велике будівництво» проходять через ДП «Дороги Сумщини», яке було створено Сумською обласною державною адміністрацією. Сама поява цього підприємства викликає багато питань, оскільки на Сумщині вже є державні організації, які можуть і фактично повинні виконувати ці фукції. Скажімо, ДП «Сумський облавтодор» або, наприклад, той же Департамент розвитку інфраструктури Сумської ОДА.

Проте створюється нове підприємство, яке поглинає мільйони з бюджету. Його навіть хотіли ліквідувати, але мабуть зрозуміли, що не можна рубати голову курці, яка ось так просто несе золоті яйця, тому «Дороги Сущини» продовжило працювати… Тільки на благо кому?

Відповідно до інформації з держреєстру, основним видом діяльності ДП «Дороги Сумщини» є «Регулювання та сприяння ефективному веденню економічної діяльності». Це якраз та сама діяльність, яку в ОДА свого часу не побачили на підприємстві, тому й хотіли його ліквідувати.

Ми направили запит до згаданої організації та дізналися, що, відповідно до штатного розпису державного підприємства «кількість штатних працівників (у ДП «Дороги Сумщини») складає 36 осіб». Всі ці люди одержують зарплату з бюджету!

Також нам відповіли, що «основною метою діяльності підприємства є здійснення функцій замовника та технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах». Простіше кажучи, самі вони нічого не виробляють, а тільки укладають договори та здійснюють контроль за їх виконанням. Все…

У скільки ж це обходиться бюджету?

Почнемо із зарплати директора. Скажімо, за червень 2021 року його зарплата склала 21 890 гривень,  при цьому додатково нараховано 65 670 гривень премії. Не погано, правда? Такі премії у директора не рідкість. Така ж ситуація у вересні. Хороший, знаєте, дохід, навіть за європейськими мірками, у бідній Сумській області.

А ось це витрати підприємства за 9 місяців 2021 року.

Чи вигідно Сумщині?

Майже всі тендери на ремонт, реконструкцію та будівництво доріг на Сумщині виграють організації, що зареєстровані в інших регіонах. Найбільші підряди (на круглі суми) отримують практично одні й тіж організації. Збіг? Навряд чи! При цьому всі податки вони сплачують не на Сумщині. Але ж ці кошти могли би бути спрямовані на розвиток тієї ж інфраструктури у регіоні! Та керівництво ДП, як і області, чомусь не зацікавлено у цьому.

А тепер подивимося, чим займається ДП «Дороги Сумщини». На сторінці у Фейсбуці вони піарять приватну дорожню організацію. У постах йдеться про те, що приватна організація успішно прибирає дороги від снігу. Проте з якоїсь причини численні скарги мешканців Сумщини, які теж у соцмережах пишуть, але вже про нерозчищені дороги, ніхто не бачить.

До речі, раніше директор ДП «Дороги Сумщини» працював технічним директором тієї ж АМК «Рем-Буд», яку сьогодні піарять на ресурсах ДП. Збіг? Навряд чи…

Далі буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *