Існує сценарій, який може розпочати ядерний катаклізм

«Існує сценарій, який може розпочати ядерний катаклізм. Він може розпочатись з бомбардування ядерних енергетичних блоків України. Репетицію росія вже провела 26 квітня, коли над трьома діючими атомними станціями України пролетіли на наднизькій висоті крилаті ракети» – застерігає в інтерв’ю спецпроєкту «Україна у вогні» (Український кризовий медіа-центр, Євроатлантичний курс, Аналітичний центр УКУ) заступник голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин Чорнобильської аварії (1991 рік), міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992-1998 роки), лідер УНП Юрій Костенко.
Політик вважає, що сценарій так званого «випадкового» ядерного бомбардування українських АЕС може бути абсолютно реалістичною загрозою для подальшого розвитку цієї страшної війни. Варто нагадати, що вибух Чорнобильського ядерного блоку 26 квітня 1986 року, за оцінками експертів, дорівнює 300 вибухам ядерних бомб, скинутих на Хіросіму. Якщо допустити цей апокаліптичний сценарій – бомбардування росією українських АЕС (на території України працюють 15 діючих енергоблоків, лише на найбільшій в Європі Запорізькій АЕС – 6 енергоблоків), то можна однозначно говорити про ядерний апокаліпсис.
Він зауважив, що Україна у відповідь на такі дії росії також може застосувати свою зброю проти російських АЕС, яких поблизу України є аж 5. Найближчою з них є Курська АЕС, що використовує вибухонебезпечні чорнобильські реактори та ще й без гермооболонки.
Політик висловив занепокоєння, що, на превеликий жаль, західні експерти чомусь не звертають жодної уваги на розвиток такого ядерного апокаліпсису. Адже, саме найбільшою небезпекою є те, що цей сценарій може бути реалізований.
Юрій Костенко переконує, що Захід повинен терміново розробити усі обмежувальні заходи щодо недопущення цього сценарію, який загрожує не лише всій Європі, але, можливо, й світові загалом. І у цих заходах не треба боятися називати речі своїми іменами, не треба лише попереджати росію про наслідки. Ці заходи повинні бути опубліковані та повинні стати застереженням не лише для росії, а й для усіх ядерних терористів, які люблять брязкати ядерною зброєю.
«У всьому світі диктатори повинні чітко знати – що вони отримають натомість, якщо вдадуться до ядерного тероризму. Це має знати не лише путін та його божевільна команда, це має знати увесь російський народ. І саме у такий дуже жорсткий спосіб можна запобігти не лише ядерному апокаліпсису, але й запобігти усім спробам дестабілізувати світову безпеку і поставити людство на межу самознищення» – заявив лідер УНП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *