У прокуратурі не вбачають протиправних дій у Лебединській міськраді 29 вересня

 

Як ви пам’ятаєте, 29 вересня під час сесії Лебединської міськради депутати проголосували за дострокове припинення повноважень мера міста Олександра Бакликова. Це рішення підтримала більшість із присутніх депутатів.

Виконувати обов’язки міського голови було доручено секретарю міськради Дмитру Коваленку (ОПЗЖ).

І ось із того часу те, що відбувається в Лебедині, викликає тривогу. Депутати проводять сесії та приймають рішення без присутності мера та не в будівлі міськради, у той час, як мер скликає сесії, на які ніхто не приходить.

Але відповідно до реєстра Мін’юсту, керівником Лебединської міськради та підписантом станом на 8 грудня 2021 року є Олександр Бакликов. Тож чи будуть легітимними рішення депутатського корпусу без його пидпису? І чи законні їхні дії взагалі?

Але зараз не про це. 29 вересня під час сесії Лебединської міськради було вочевидь порушено процедуру та регламент, тому, відповідно, рішення, які були прийняті депутатами, не можуть вважатися законними. Доказом є численні відеозаписи, розміщені в соцмережах. До того ж, присутні в залі нардепи від партії Слуга народу впливали на те, що відбувалося, з чого було зрозуміло, хто написав сценарій і контролює процес.

Нагадаємо, що приблизно в цей же час в інших районах Сумщини також була спроба зміни керівництва громад і там також фігурували представники партії Слуга народу.

Так ось, зважаючи на вищесказане, того ж дня, 29 вересня, представники СМО Української народної партії звернулися з відповідною заявою до прокуратури Сумської області, щоб правоохоронці дали правову оцінку тому, що відбувається в Лебединській міськраді. Зі свого боку, ми були впевнені в тому, що законність буде відновлена, оскільки очевидні порушення були зафіксовані на відео.

ВІДЕО подання заяви до прокуратури 

І ось нещодавно ми отримали відповідь (з Сумської окружної прокуратури) на цю заяву, хоча документ був підписаний ще 8 жовтня.

Згідно даної відповіді (банальна відписка), правоохоронці не вбачають протиправних дій у порушеннях процедури проведення сесії 29 вересня у місті Лебедин, порушень під час голосування та подальших рішень, які можуть бути визнані незаконними та позначитися на життєдіяльності усієї громади.

 

Депутати, якщо вони дійсно працюють на користь громади, мають право приймати рішення про дострокове припинення повноважень мера. Але якщо при цьому мають місце порушення процедури, це рішення не є легітимним. І оскільки прокуратура заплющила на це очі, значить за цим стоять серйозні люди, що віддають накази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *